binance

Binance.com jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie.

Firma została założona w Chinach, ale przeniosła swoje serwery i siedzibę z Chin do Japonii przed wprowadzeniem przez chiński rząd zakazu handlu kryptowalutami we wrześniu 2017 r. W marcu 2018 r. firma została przeniesiona na Maltę.

Binance to globalna giełda kryptowalut, która zapewnia platformę do handlu ponad 150 kryptowalutami. Od początku 2018 roku Binance jest uważany za największą giełdę kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu.

Handel - Binance.com

Binance posiada bardzo dużą ilość kryptowalut.

Trudno podać ich konkretną liczbę oraz liczbę par tradingowych gdyż wartość ta stale ulega zmianie. Binance nie obsługuje żadnych walut FIAT. Rolę amerykańskiego dolara pełni tam Tether (USDT). Ponadto giełda prowadzi własną kryptowalutę Binance Coin (BNB)

Giełda Binance jest bardzo przejrzysta i zawiera trzy różne zamówienia biznesowe.

Market - uzupełniasz tylko wymaganą kwotę (amount) i po zatwierdzeniu jest zamówienie od razu połączone z najbardziej odpowiednią dostępną kontrofertą. Owe zamówienia możesz zobaczyć w księdze zamówień (order book).

Limit - służy do wprowadzenia oferty na Binance. W ramach zamówienia Limit wybierasz kwotę (amount) i kurs (price), za który chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę. Jeśli wybierzesz niedopuszczalny kurs dla innych sprzedawców, zamówienie wcale nie musi być realizowane.

Stop-Limit - służy do zakupu bądź sprzedaży kryptowaluty, gdy jej kurs osiągnie pewną kwotę. Wybierasz kurs zlecenia (Stop-Price), przy którym zamówienie zostanie zaktywizowane.

Wypłaty - Binance.com

Wypłaty są bardzo proste i szybkie.

Będąc na stronie głównej Binance najedź na ikonę Twojego profilu. Po najechaniu na ikonę profilu zobaczysz najważniejsze informacje na temat swojego konta i więcej opcji. Kliknij na opcję “Wypłaty” (Withdraw), a następnie zostaniesz przekierowany(a) do sekcji wypłaty środków.

Po przekierowaniu do sekcji wypłat możesz już wybrać kryptowalutę lub token, który chcesz wypłacić ze swojego konto. Wyszukiwarkę znajdziesz po lewej stronie, formularz wypłaty natomiast po prawej.

Dokładny opis wypłaty znajdziesz na stronie https://academy.binance.com/pl/articles/how-to-withdraw

Prowizje - Binance.com

Podobnie jak każda inna giełda, tak samo Binance pobiera opłaty

Podstawową opłatą jest 0,1% prowizji handlowej. Jeżeli posiadasz BNB na swoim koncie, to domyślnie wszystkie prowizje za transakcje handlowe będą rozliczane za pomocą Twojego salda BNB.

Dodatkowo, płacąc za prowizje w BNB naliczany jest rabat 25% na kwotę naliczonej prowizji. Wysokość naliczych prowizji handlowych ustalana jest na podstawie wolumenu handlowego na Twoim koncie z ostatnich 30 dni (w BTC) oraz na podstawie wysokości Twojego salda w BNB.

Każdego dnia o godzinie 00:00 (UTC) przeprowadzana jest kalkulacja Twoich obrotów handlowych z ostatnich 30 dni oraz Twoje bieżące saldo BNB. Twój Poziom w tabeli prowizji i odpowiadające mu opłaty za transakcje maker / taker są aktualizowane godzinę później.

Zobacz Tabelę opłat i prowizji