bitbay

BitBay to największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia w Europie, która zadebiutowała w 2014 roku w Polsce.

Założycielem platformy i jej wieloletnim CEO jest Sylwester Suszek — popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji w kraju i za granicą. Współtworzył wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, co pozwoliło mu, wraz ze wspólnikami, zbudować silną, szybko rozwijającą się giełdę.

W maju 2018 roku giełda BitBay przeniosła swoją działalność na Maltę i teraz pod okiem nowego prezesa, którym jest Paweł Sobków, dalej prężnie się rozwija.

Handel - BitBay.net

BitBay umożliwia handel ponad 20-toma cyfrowymi walutami

Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak wpłaty kryptowalut oraz te, dokonywane przelewem. Wpłaty w złotówkach możesz dokonać na trzy sposoby:

  • Przelew bankowy
  • Wpłata na Poczcie Polskiej – prowizja wyniesie 2% wartości przelewu
  • Wpłata w sklepach Żabka/Freshmarket – prowizja wyniesie 2% wartości przelewu + opłata naliczana w sklepie

Prowizje - BitBay.net

Od każdej, dokonanej transakcji kupna lub sprzedaży na giełdzie BitBay zapłacisz niewielką prowizję.

Opłata zależy od obrotów na Twoim koncie BitBay w ciągu ostatnich 30 dni i jest zróżnicowana w zależności od tego, czy użytkownik wprowadza nową ofertę na giełdzie lub używa istniejącej oferty.

Istnieją dwa typy prowizji - prowizja MAKER i TAKER.

Maker - jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik wystawia nową ofertę kupna/sprzedaży do tabeli ofert. Maksymalna opłata wynosi 0,30 %, a najniższa 0,17%.
Taker - jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik realizuje istniejącą już ofertę innego użytkownika. Maksymalna opłata wynosi 0,43 %, a najniższa 0,25%.

Dokładną wysokość prowizji od transakcji na Bitbay, znajdziesz w Tabeli opłat i prowizji

Wypłaty - BitBay.net

Aby dokonać wypłaty, przejdź do zakładki „Portfele” w menu z lewej strony

Następnie wybierz walutę w której chcesz dokonać wypłaty. W przypadku wypłat PLN, EUR lub USD wybierz formę wypłaty: w bankomacie lub przelewem

Aby wypłacić środki przelewem, wybierz "Przelew zwykły" następnie wpisz kwotę, numer konta oraz imię i nazwisko

Pamiętaj, że wypłaty przelewem możesz dokonać jedynie na swoje konto z którego dokonywałeś już wpłaty na BitBay.